Gelin Tacı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin saçına hareket katacak gelin tacı hakkında araştırma yapıyorsan sana yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Gelin tacı nasıl seçilir? Hangi gelinlikle nasıl gelin tacı takılır? Gelin tacı nereden alınır? Tüm sorularının yanıtları bu yazıda!

Gelin Tacı Nasıl Seçilir?

Gelin tacını seçerken düğün mekanı, buna bağlı olarak gelinlik ve gelin saçı modeli gibi kriterler belirleyici oluyor. Bunların yanı sıra düğününün konsepti ve gelin adayının tarzı, gelin saç tacı seçiminde önem taşıyor. Dilersen bu kriterlere biraz yakından bakalım:

Düğün Mekanı ve Gelinliğe Göre Gelin Tacı Modelleri

Gelinliğini ve gelin saçını düğün mekanına göre yaptıracağını göz önünde bulundurursak, gelin tacı modelini de bunlardan bağımsız düşünemezdik. Bu kriterlere göre gelin tacını seçerken dikkat etmen gereken, mekanın ve gelinliğin ne kadar ihtişamlıysa bir o kadar gösterişli gelin taçlarını tercih edebilirsin.

Tarihi mekan ve otel düğünleri gibi gösterişli mekanlarda, kabarık ve balık kesim gelinliklerle, prenses gelin tacı modellerini tercih edebilirsin. Büyük ve taşlı gelin tacı modelleri bu mekanlar için uygun seçim olacaktır.

gelin tacı

Havuz başı düğünlerinde ise çok kabarık olmayan, A, düz ve balık kesim gelinlikleri düşünebilirsin. Bu gelinliklerle swarovski taşlı ve incili gelin tacı modelleri ile taşlı gelin saçı bantları tercih edilebilir.

Restoran düğünleri gibi sade organizasyonlarda ise sade gelinliklerle birlikte zarif gelin taçlarını düşünebilirsin. Daha ağır bir seçim yapmak istiyorsan swarovski taşlı gelin tacı, uygun bir seçenek diyebiliriz.

gelin tacı

İncili gelin tacı modellerinin birbirinden şık örneklerini şu galerimizde bulabilirsin: En Güzel İncili Gelin Tacı Örnekleri

Çiçekli gelin tacı modellerinin kır ve plaj düğünleri için uygun gelin saçı aksesuarları olduğunu söyleyebiliriz.

gelin tacı

Sana ilham verecek çiçekli gelin taçlarını şu galerimizden inceleyebilirsin: Çiçekli Gelin Tacı Modelleri

Kaynak:https://dugun.com/gelin-ayakkabisi-ve-aksesuarlari/makaleler/gelin-taci-secerken-nelere-dikkat-edilmeli-1999