Gelin Taç Modelleri ve Fiyatları

Fiyatları etkileyen kriterlerden sonra gelelim gelin tacı fiyatlarına. Yapma çiçekli gelin tacı modelleri, 20-80 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Eğer seçimini doğal gelin taçlarından yapacaksan, canlı çiçekli gelin tacı satın alabilirsin. Bu noktada fiyatların çiçeğin türüne göre değiştiğini söyleyelim. En çok tercih edilen el yapımı cipso gelin tacı modellerini ortalama 50 TL’den bulabilirsin.

Gelin tacının iskeletinde kullanılan malzemenin türü de fiyatları etkiliyor. Gelin alın tacı ya da saçların arasından takılan modeller, tel gövdeye sahip olduğu için uygun fiyatlı oluyor. Ama gümüş gövdeli bir tasarım için 400 TL’den başlıyor. gözden çıkarmalısın. Altın gelin taçları içinse fiyatlar 500 TL’den başlıyor.

Tabii, gelin tacında kullanılan taşların cinsi de tacın fiyatını değiştiriyor. Boncuklu gelin taçları, 10-50 TL arasında değişirken, kristal taşlı ortalama büyüklükte bir gelin tacı için fiyatlar 50-150 TL arasında. Özel tasarım ürünlerde ise bu fiyatın daha da arttığını söyleyebiliriz.

Bütçe planlamanı yaparken şu yazımıza da bakabilirsin: İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Kaynak:dugun.com